Svetový fond na ochranu prírody WWF spúšťa projekt Marsicano Bear 2x50 a jeho hlavným partnerom je Bialetti

10. 11. 2022

Asi všetci sme sa stretli s aktivitami Svetového fondu na ochranu prírody (World Wide Fund for Nature, skrátene WWF), ktorý je medzinárodnou mimovládnou organizáciou podporujúcou ochranu, výskum a obnovu životného prostredia. Táto organizácia bola založená v roku 1961 a dnes je najväčšou nezávislou ochranárskou organizáciou na svete, s viac ako 5 miliónmi podporovateľov. Taliansky výrobca moka kávovarov Bialetti vždy podporoval aktivity na podporu ochrany životného prostredia a preto sa po kampani Oceana, zameriavajúcej sa po dobu 2 rokov na čistenie svetových oceánov a prevenciu ich znečistenia, púšťa spoločne s WWF do ambiciózneho projektu Marsicano Bear 2x50.

Cieľom tohto projektu je do roku 2050 zdvojnásobiť populáciu vzácneho a unikátneho endemitu, medveďa hnedého marsikánskeho, ktorý žije v Apeninských vysočinách, nachádzajúcich sa v strede Apeninského polostrova v Taliansku. Aktuálne žije v tejto oblasti posledných 50 kusov tohto majestátneho živočícha, čo je alarmujúci stav a vďaka finančnej podpore spoločnosti Bialetti sa vytvoril plán a konkrétna postupnosť na dosiahnutie tejto méty.

Pokiaľ ste aj Vy našim zákazníkom a vlastníte produkty Bialetti alebo si ich plánujete zakúpiť v dohľadnej dobe, aj Vás môže potešiť informácia, že svojou kúpou prispievate na dosiahnutie tohto ušľachilého cieľu.Späť
10. 11. 2022

Svetový fond na ochranu prírody WWF spúšťa projekt Marsicano Bear 2x50 a jeho hlavným partnerom je Bialetti

V talianskej oblasti Abruzzo žije jeden z najvzácnejších druhov medveďa na svete. Medveď hnedý marsicanus je však na pokraji vyhynutia a WWF spoločne s Bialetti spúšťaju od roku 2023 kampaň na zdvojnásobenie jeho populácie.

viac »
14. 10. 2022

Na podujatí Superbrands Tribute Event 2022 sme si prevzali ako Victorinox Slovensko prestížne ocenenie

Program oceňovania najlepších značiek Superbrands predstavil v rámci galavečera Superbrands Tribute Event niektoré z ocenených značiek pre ročník 2022, medzi ktorými opäť nechýbal ani Victorinox Slovensko.

viac »
3. 10. 2022

Do nášho portfólia sme zahrnuli nemeckú značku Graef, ktorá je od roku 1921 ikonou automatizovaného krájania

Všetky nárezové stroje Graef sú stále konštruované vo fabrike v nemeckom meste Arnsberg, kde je každý krok precízne naplánovaný a realizovaný skúsenými rukami odborníkov, čo je zárukou kvality.

viac »

Prihlásenie do newslettra

Chcete byť informovaný o novinkách a výhodných ponukách?
Prihláste sa k odoberaniu

Akceptujeme platbu kartami:

cardpayimage