Produkty

Bialetti podporuje svojou kolekciou Moka Express neziskovú organizáciu Oceana v boji proti znečisteniu oceánov

23. 3. 2020

Oficiálne logo Bialetti for OceanaMimovládna organizácia Oceana bola založená v roku 2001 a dnes patrí k popredným spoločnostiam, ktoré sa venujú konzervácii svetových oceánov. Vďaka svojim početným pobočkám vo viac ako 15 krajinách po celom svete je schopná viesť celosvetové kampane a lobistické aktivity voči inštitúciám, ktoré ovplyvňujú životné prostredie. Medzi jej ambasádorov patria zvučné mená ako napríklad Leonardo DiCaprio, Nina Dobrev, Jeff Goldblum, Chris Hemsworth či svetoznámy biológ Dr. Daniel Pauly. Od roku 2020 spúšťa spoluprácu s touto prestížnou mimovládnou organizáciou aj najväčší svetový výrobca kávovarov, talianska spoločnosť Bialetti.

Aktuálna celosvetová kampaň má názov WAKE UP for the OCEAN, teda po slovensky ZOBUĎTE SA pre OCEÁN. Na podporu tejto organizácie bude slúžiť celá produktová rada Moka Express, ktorá je nadčasovou ikonou talianskeho kávového rituálu a tiež symbolom ekologickej udržateľnosti. Preto sa aj Vy môžete pripojiť spoločne s Bialetti k podpore Oceana a ukázať tak svoje odhodlanie v boji za záchranu svetových oceánov. Bialetti od roku 2020 nahrádza všetky svoje spôsoby balenia, keď v papierových krabičkách nebudú po novom moka kávovary balené ešte v plastovej fólii, avšak budú v papierovom obale. Okrem toho bude Bialetti tiež formou príspevku z predaja priamo financovať túto neziskovú organizáciu. Všetky produkty rady Moka Express budú niesť na svojom balení túto informáciu a krabičky z recyklovaného papiera budú tiež opatrené modrým prúžkom s označením #WAKEUPForTheOCEAN.

Príprava kávy v moka kávovaroch nie je len najlepším spôsobom, ako si pripraviť autentickú taliansku kávu, ale je tiež 100% udržateľným spôsobom z pohľadu dopadu na životné prostredie. Životnosť moka kávovaru je viac než 20 rokov, takže investícia do jeho kúpy je dlhodobá. Akýkoľvek odpad je 100% kompostovateľný. Použitú kávu môžete hodiť do organického odpadu, eventuálne ju použiť na hnojenie rastlín a moka kávovar stačí jednoducho opláchnuť vodou, nie je potrebné používať žiadne čistiace prostriedky. Keďže hliník je porózny, princíp prípravy tradičného talianskeho espressa spočíva v tom, aby aróma z kávy prenikla do pórov a chuť či vôňa sa tak zachovali.

Spoločnými silami tak pomôžeme svetovým oceánom zachovať si svoju pôvodnú podobu!

Výhody používania moka kávovaruspäť na Novinky
AdHoc aeternum alessi bialetti funbbq giostyle hans kniebes kesper kitchen aid kuchen welten maisonforine mori peugeot pomme silampos smeg tk troika vacuvin victorinox weber
20. 4. 2020

V rámci programu spoločenskej zodpovednosti sme materiálne podporili Seniorcentrum Staré Mesto

Aktuálna situácia si vyžaduje poskytnutie pomoci tým, ktorí ju potrebujú. Seniorcentrum Staré Mesto na Podjavorinskej ulici v Bratislave, kde sa objavil prípad nákazy chorobou Covid-19, sme podporili darovaním respirátorov.

viac »
23. 3. 2020

Bialetti podporuje svojou kolekciou Moka Express neziskovú organizáciu Oceana v boji proti znečisteniu oceánov

Najväčší svetový výrobca moka kávovarov Bialetti sa pridáva po boku zodpovedných spoločností a svetových hviezd do boja proti znečisťovaniu oceánov a to používaním produktov Bialetti či využitím použitej kávy môžete i Vy.

viac »
16. 3. 2020

V našej vzorkovni a predajnom centre Vás žiaľ až do odvolania nebudeme môcť z preventívnych dôvodov privítať

Aj keď naše predajné centrum a vzorkovňa nebudú z dôvodu nariadení ústredných orgánov štátnej správy otvorené pre verejnosť, náš zákaznícky servis je štandardne dostupný telefonicky či online.

viac »

Prihlásenie do newslettera

Chcete byť informovaný o novinkách a výhodných ponukách?
Prihláste sa k odoberaniu.

Akceptujeme platbu kartami:

cardpayimage