Produkty

Talianska ikona Bialetti pripravila exkluzívnu limitovanú edíciu pri príležitosti 100. výročia svojho vzniku

15. 11. 2019

Limitovaná edícia Bialetti Centenario pri príležitosti 100. výročiaMilovníci kávy vedia, že Bialetti nie je len značka, je to filozofia kávy. Bolo to v roku 1933, keď si Alfonso Bialetti nechal patentovať moka kávovar, takzvané koťogo, ako ho poznáme v dnešnej forme a prevedení. Značka odvtedy zosobňuje umenie prípravy kávy veľmi jednoduchou a prirodzenou cestou, ktorá sa stala nepostrádateľnou v každej talianskej domácnosti. Od vzniku samotnej spoločnosti ubehlo však v roku 2019 už 100 rokov a tak sa značka Bialetti rozhodla vzdať hold káve a poctiť si jej historické korene.

Etiópia je domovom jednej z najunikátnejších a najfascinujúcejších káv na svete. Oblasť Yiergacheffe pritom patrí k trom pôvodným plantážam, kde došlo k zrodu samotnej kávy. Kávové produkty tejto oblasti sa dnes považujú za najfajnovejšie gurmánske potešenie. Je to skrytý klenot, ktorý je charakterizovaný výraznými tónmi bergamotu a jazmínu. Špeciálnu odrodu tejto kávy Bialetti namiešala s najlepšími arabikami, aby zákazníkom ponúkla ozajstný zážitok zmyslov. Výnimočná výročná káva Bialetti Centenario v limitovanej edícii je teda zložená zo 100% zmesi arabík, vyznačuje sa silným telom s intenzívnymi známkami ovocia a kvetín, pričom delikátna chuť prináša dlhý a pretrvávajúci pôžitok. Viac informácií nájdete pri produkte 

Nezostalo však iba pri káve. Oblasť Yiergacheffe je charakteristická červenou farbou a tradičným ornamentálnym zdobením krojov a kostýmov z regiónu, kde sa nachádza aj UNESCOM chránená kultúrna oblasť osídlená pred viac ako 400 rokmi. Práve ňou sú inšpirované limitované edície moka kávovarov Moka Express, vo verziách na prípravu 3 šálok a na prípravu 6 šálok kávy.


späť na Novinky
AdHoc aeternum bialetti funbbq giostyle hans kniebes kesper kitchen aid kuchen welten maisonforine mori peugeot silampos tk troika vacuvin vatiri victorinox
15. 11. 2019

Talianska ikona Bialetti pripravila exkluzívnu limitovanú edíciu pri príležitosti 100. výročia svojho vzniku

Všetko sa začalo pred 100 rokmi v Taliansku, kde svetlo sveta uzreli prvé hliníkové kávovary Bialetti, tzv. koťogá. Taliansky výrobca sa rozhodol pri príležitosti svojho výročia vzdať hold Mekke kávy – Etiópii.

viac »
18. 9. 2019

Absolútna novinka vo svete kávy z dielne Bialetti dokonale kombinuje minimalistický dizajn a jagavosť skla

Najväčší svetový výrobca kávovarov Bialetti prichádza na trh s novinkou, ktorá umožňuje nielen prípravu lahodnej a kultovej moka kávy, ale zaujme aj svojím jedinečným dizajnom a unikátnym patentovaným prevedením.

viac »
29. 4. 2019

Súťaž o návrhy novej limitovanej edície Victorinox Classic 2020 už začala a zapojiť sa môžete každý

Victorinox a dizajnová platforma jovoto sa spojili už po 9. raz, aby svetlo sveta uzrela ďalšia limitovaná edícia Classic 2020. Súťaž oficiálne začala 26. apríla 2019 a súťažného návrhy je možné posielať do 31. mája 2019.

viac »

Prihlásenie do newslettera

Chcete byť informovaný o novinkách a výhodných ponukách?
Prihláste sa k odoberaniu.

Akceptujeme platbu kartami:

cardpayimage