Produkty

Talianska ikona Bialetti pripravila exkluzívnu limitovanú edíciu pri príležitosti 100. výročia svojho vzniku

15. 11. 2019

Limitovaná edícia Bialetti Centenario pri príležitosti 100. výročiaMilovníci kávy vedia, že Bialetti nie je len značka, je to filozofia kávy. Bolo to v roku 1933, keď si Alfonso Bialetti nechal patentovať moka kávovar, takzvané koťogo, ako ho poznáme v dnešnej forme a prevedení. Značka odvtedy zosobňuje umenie prípravy kávy veľmi jednoduchou a prirodzenou cestou, ktorá sa stala nepostrádateľnou v každej talianskej domácnosti. Od vzniku samotnej spoločnosti ubehlo však v roku 2019 už 100 rokov a tak sa značka Bialetti rozhodla vzdať hold káve a poctiť si jej historické korene.

Etiópia je domovom jednej z najunikátnejších a najfascinujúcejších káv na svete. Oblasť Yiergacheffe pritom patrí k trom pôvodným plantážam, kde došlo k zrodu samotnej kávy. Kávové produkty tejto oblasti sa dnes považujú za najfajnovejšie gurmánske potešenie. Je to skrytý klenot, ktorý je charakterizovaný výraznými tónmi bergamotu a jazmínu. Špeciálnu odrodu tejto kávy Bialetti namiešala s najlepšími arabikami, aby zákazníkom ponúkla ozajstný zážitok zmyslov. Výnimočná výročná káva Bialetti Centenario v limitovanej edícii je teda zložená zo 100% zmesi arabík, vyznačuje sa silným telom s intenzívnymi známkami ovocia a kvetín, pričom delikátna chuť prináša dlhý a pretrvávajúci pôžitok. Viac informácií nájdete pri produkte 

Nezostalo však iba pri káve. Oblasť Yiergacheffe je charakteristická červenou farbou a tradičným ornamentálnym zdobením krojov a kostýmov z regiónu, kde sa nachádza aj UNESCOM chránená kultúrna oblasť osídlená pred viac ako 400 rokmi. Práve ňou sú inšpirované limitované edície moka kávovarov Moka Express, vo verziách na prípravu 3 šálok a na prípravu 6 šálok kávy.


späť na Novinky
AdHoc aeternum bialetti funbbq giostyle hans kniebes kesper kitchen aid kuchen welten maisonforine mori peugeot silampos tk troika vacuvin vatiri victorinox
23. 3. 2020

Bialetti podporuje svojou kolekciou Moka Express neziskovú organizáciu Oceana v boji proti znečisteniu oceánov

Najväčší svetový výrobca moka kávovarov Bialetti sa pridáva po boku zodpovedných spoločností a svetových hviezd do boja proti znečisťovaniu oceánov a to používaním produktov Bialetti či využitím použitej kávy môžete i Vy.

viac »
16. 3. 2020

V našej vzorkovni a predajnom centre Vás žiaľ až do odvolania nebudeme môcť z preventívnych dôvodov privítať

Aj keď naše predajné centrum a vzorkovňa nebudú z dôvodu nariadení ústredných orgánov štátnej správy otvorené pre verejnosť, náš zákaznícky servis je štandardne dostupný telefonicky či online.

viac »
17. 2. 2020

Novinky Victorinox z veľtrhu vo Frankfurte predznamenávajú, že nás čaká výnimočný damaškový rok

Na tohtoročnom veľtrhu Ambiente vo Frankfurte si prišli na svoje najmä fanúšikovia nožiarstva. Okrem tradičného vreckového noža v damaškovom prevedení sa prvý krát dočkáme limitovanej edície aj v kategórii kuchynských nožov.

viac »

Prihlásenie do newslettera

Chcete byť informovaný o novinkách a výhodných ponukách?
Prihláste sa k odoberaniu.

Akceptujeme platbu kartami:

cardpayimage