Produkty

Škrabka Rex nie je len taká obyčajná škrabka a aj keď ju všetci poznáme, ide o historický i dizajnový unikát.

25. 8. 2016

Škrabka Rex je vyrobená z hliníku a celosvetovo bola patentovaná prostredníctvomVictorinox Škrabka REX Švajčiarskeho Federálneho Inštitútu Práv Duševného Vlastníctva v roku 1947. Pri vývoji tejto jednoduchej, avšak masovo používanej kuchynskej pomôcky, bol veľmi umne skombinovaný pragmatizmus a inovatívnosť. Dve postranné vyklenuté rukoväte, ktoré umožňujú so škrabkou pohodlne manipulovať ľavákom i pravákom, sú jednoducho geniálne. Malý kúsok kovu, ktorý vyčnieva z jej konštrukcie, sa používa na odstraňovanie kazov na zemiakoch a bol ku škrabke pridaný až dodatočne.

Čo je však pre originál najdôležitejšie, je kvalita čepele, ktorá túto škrabku odlišuje od jej napodobenín. Je tomu tak preto, lebo originálna čepeľ škrabky Rex je vyrobená z leštenej uhlíkovej ocele a je zárukou dlhej životnosti, ak sa o ňu jej majiteľ vzorne stará, pretože v dôsledku použitých materiálov nie je vhodná do umývačky riadu a je potrebné ju po použití umyť ručne.

Vzhľadom k tomu, že ročná produkcia tejto škrabky je približne 2 milióny kusov, ide bezpochyby o jeden z najúspešnejších výrobkov v histórii švajčiarskeho dizajnu a pravdepodobne aj o jeden z najviac napodobňovaných svetových dizajnov.

Viac informácií nájdete priamo na podstránke samotného produktu uvedenej na nasledovnom linku.


späť na Zaujímavosti
AdHoc aeternum bialetti funbbq giostyle hans kniebes kesper kitchen aid kuchen welten maisonforine mori peugeot silampos tk troika vacuvin vatiri victorinox
15. 11. 2019

Talianska ikona Bialetti pripravila exkluzívnu limitovanú edíciu pri príležitosti 100. výročia svojho vzniku

Všetko sa začalo pred 100 rokmi v Taliansku, kde svetlo sveta uzreli prvé hliníkové kávovary Bialetti, tzv. koťogá. Taliansky výrobca sa rozhodol pri príležitosti svojho výročia vzdať hold Mekke kávy – Etiópii.

viac »
18. 9. 2019

Absolútna novinka vo svete kávy z dielne Bialetti dokonale kombinuje minimalistický dizajn a jagavosť skla

Najväčší svetový výrobca kávovarov Bialetti prichádza na trh s novinkou, ktorá umožňuje nielen prípravu lahodnej a kultovej moka kávy, ale zaujme aj svojím jedinečným dizajnom a unikátnym patentovaným prevedením.

viac »
29. 4. 2019

Súťaž o návrhy novej limitovanej edície Victorinox Classic 2020 už začala a zapojiť sa môžete každý

Victorinox a dizajnová platforma jovoto sa spojili už po 9. raz, aby svetlo sveta uzrela ďalšia limitovaná edícia Classic 2020. Súťaž oficiálne začala 26. apríla 2019 a súťažného návrhy je možné posielať do 31. mája 2019.

viac »

Prihlásenie do newslettera

Chcete byť informovaný o novinkách a výhodných ponukách?
Prihláste sa k odoberaniu.

Akceptujeme platbu kartami:

cardpayimage