Produkty

Škrabka Rex nie je len taká obyčajná škrabka a aj keď ju všetci poznáme, ide o historický i dizajnový unikát.

25. 8. 2016

Škrabka Rex je vyrobená z hliníku a celosvetovo bola patentovaná prostredníctvomVictorinox Škrabka REX Švajčiarskeho Federálneho Inštitútu Práv Duševného Vlastníctva v roku 1947. Pri vývoji tejto jednoduchej, avšak masovo používanej kuchynskej pomôcky, bol veľmi umne skombinovaný pragmatizmus a inovatívnosť. Dve postranné vyklenuté rukoväte, ktoré umožňujú so škrabkou pohodlne manipulovať ľavákom i pravákom, sú jednoducho geniálne. Malý kúsok kovu, ktorý vyčnieva z jej konštrukcie, sa používa na odstraňovanie kazov na zemiakoch a bol ku škrabke pridaný až dodatočne.

Čo je však pre originál najdôležitejšie, je kvalita čepele, ktorá túto škrabku odlišuje od jej napodobenín. Je tomu tak preto, lebo originálna čepeľ škrabky Rex je vyrobená z leštenej uhlíkovej ocele a je zárukou dlhej životnosti, ak sa o ňu jej majiteľ vzorne stará, pretože v dôsledku použitých materiálov nie je vhodná do umývačky riadu a je potrebné ju po použití umyť ručne.

Vzhľadom k tomu, že ročná produkcia tejto škrabky je približne 2 milióny kusov, ide bezpochyby o jeden z najúspešnejších výrobkov v histórii švajčiarskeho dizajnu a pravdepodobne aj o jeden z najviac napodobňovaných svetových dizajnov.

Viac informácií nájdete priamo na podstránke samotného produktu uvedenej na nasledovnom linku.


späť na Zaujímavosti
AdHoc aeternum alessi bialetti funbbq giostyle hans kniebes kesper kitchen aid kuchen welten maisonforine mori peugeot silampos smeg tk troika vacuvin vatiri victorinox weber
20. 4. 2020

V rámci programu spoločenskej zodpovednosti sme materiálne podporili Seniorcentrum Staré Mesto

Aktuálna situácia si vyžaduje poskytnutie pomoci tým, ktorí ju potrebujú. Seniorcentrum Staré Mesto na Podjavorinskej ulici v Bratislave, kde sa objavil prípad nákazy chorobou Covid-19, sme podporili darovaním respirátorov.

viac »
23. 3. 2020

Bialetti podporuje svojou kolekciou Moka Express neziskovú organizáciu Oceana v boji proti znečisteniu oceánov

Najväčší svetový výrobca moka kávovarov Bialetti sa pridáva po boku zodpovedných spoločností a svetových hviezd do boja proti znečisťovaniu oceánov a to používaním produktov Bialetti či využitím použitej kávy môžete i Vy.

viac »
16. 3. 2020

V našej vzorkovni a predajnom centre Vás žiaľ až do odvolania nebudeme môcť z preventívnych dôvodov privítať

Aj keď naše predajné centrum a vzorkovňa nebudú z dôvodu nariadení ústredných orgánov štátnej správy otvorené pre verejnosť, náš zákaznícky servis je štandardne dostupný telefonicky či online.

viac »

Prihlásenie do newslettera

Chcete byť informovaný o novinkách a výhodných ponukách?
Prihláste sa k odoberaniu.

Akceptujeme platbu kartami:

cardpayimage